SAM planuose – daugiau dienos psichiatrijos stacionaro paslaugų, bendruomeninis gydymas

vaistai0215Psichikos sveikatos paslaugų pokyčius antradienį planuojanti pristatyti Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) iki 2027-ųjų ketina beveik du kartus padidinti psichiatrijos dienos stacionaro paslaugų skaičių, įvesti bendruomeninį gydymą, taip pat sudaryti sąlygas gauti individualų tęstinį gydymą. 

 

„Mes šiuo metu labai stipriai plėtojame psichiatrijos dienos stacionaro paslaugas. Tai yra tokios intensyvios paslaugos žmonėms vietoje stacionarinių, tai yra būtent ligoninės paslaugų. Jos yra ir pigesnės ir kokybiškesnės. Tai jų beveik du kartus padaugės iki 2027 metų“, – LRT radijui antradienį sakė SAM Psichikos sveikatos skyriaus vedėjas Ignas Rubikas.

Vėliau SAM atstovas BNS patikslino, jog šiuo metu Lietuvoje veikia 42 psichiatrijos dienos stacionaro skyriai, greta kurių iki 2027-ųjų planuojama įkurti dar tiek pat. 

Jo teigimu, Lietuvoje taip pat bus suformuota 19 komandų, kurios dirbs su sunkiausiais pacientais jų gyvenamosiose vietose. Iš dešimties specialistų sudarytos komandos iš viso aptarnaus beveik 3 tūkst. pacientų. 

„Tai reiškia, kad (komanda – BNS) aptarnauja pacientą jo gyvenamoje vietoje arba bendruomenėje, jeigu yra krizinė situacija. O jeigu ne – tai tiesiog užtikrina tam tikrą tęstinę priežiūrą, kad būtų ir medikamentų gydymo laikymasis, ir kitokia pagalba, kuri skatina žmogų grįžti į visuomenę“, – aiškino SAM atstovas. 

Pasak I. Rubiko, nuo kitų metų visoje Lietuvoje esančiuose psichikos sveikatos centruose pacientai galės gauti tęstinį skirtingų specialistų sudarytą pagalbos planą.  

„Jeigu reikės tai bus psichologo konsultacijų paketas, jeigu reikės – socialinio darbuotojo konsultacijos, kaip grįžti į visuomenę, susirasti darbą, spręsti socialines problemas. Jeigu reikės slaugytojo tam tikros psichoedukacijos veiklos“, – teigė I. Rubikas.  

SAM antradienį planuoja pristatyti psichikos sveikatos paslaugų psichiatrijoje pokyčius, atvejo vadybos modelį Lietuvoje bei užsienio valstybių patirties perėmimą.  

 

 

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode