Rusija žada kitąmet išlaidas gynybai didinti beveik 70 procentų – ministerija

gynybaiRusijos finansų ministerijos ketvirtadienį paskelbtame dokumente teigiama, kad 2024 metais Rusija beveik 70 proc. padidins gynybos išlaidas, Maskvai tęsiant savo plataus masto invaziją Ukrainoje.

Nuo praėjusių metų, kai prasidėjo konfliktas, Rusija, nepaisydama nuolatinės didelės infliacijos ir silpnėjančio rublio, padidino ginklų gamybos apimtis ir skyrė milžiniškas lėšas savo karo mašinai finansuoti.

Šiaurės Korėjos kaip branduolinės galybės statusas įtvirtintas konstitucijoje

galybesMarionetinė Šiaurės Korėjos įstatymų leidžiamoji valdžia konstitucijoje įtvirtino šalies kaip branduolinės galybės statusą, ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

„KLDR branduolinių pajėgumų kūrimo politika tapo nuolatiniu pagrindiniu valstybės įstatymu, kurio niekam niekaip neleidžiama pažeisti“, – antradienį ir trečiadienį vykusiame Valstybinės liaudies asamblėjos posėdyje sakė Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas), pavartodamas oficialaus šalies pavadinimo santrumpą, pranešė Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA).

Atidarius į Žemę sugrįžusią NASA kapsulę rasta tikėtinų asteroido nuolaužų

nuolauzuPo septynerius metus trukusio laukimo NASA mokslininkai antradienį pagaliau atidarė kosminę kapsulę, pargabenusią į Žemę didžiausią per tyrinėjimų istoriją asteroido mėginį.

Atidarę pirmą zondo „OSIRIS-REx“ mėginių sugrąžinimo kapsulės dangtį mokslininkai surado juodų dulkių ir nuolaužų, nurodė JAV kosmoso agentūra, kol kas nepatvirtindama, kad tai tikrai asteroido medžiaga.

P. Korėja, Japonija ir Kinija sutarė kuo greičiau surengti viršūnių susitikimą – Pekinas

surengtiKinija antradienį pranešė, kad susitarė su Pietų Korėja ir Japonija kuo greičiau surengti šių trijų šalių vadovų susitikimą.

Rytų Azijos ekonominių galybių ministrų pavaduotojai ir padėjėjai dalyvavo trišalėse derybose, kurios buvo laikomos bandymu sumažinti Pekino susirūpinimą dėl stiprėjančių Vašingtono saugumo ryšių su Tokijumi ir Seulu.

Šimtai automobilių iš Kalnų Karabacho juda link Armėnijos – AFP

kalnuŠimtai automobilių antradienį iš Kalnų Karabacho važiavo į Armėniją po žaibiško Azerbaidžano puolimo regione, pranešė įvykio vietoje esanti naujienų agentūros AFP komanda. 

AFP žurnalistai teigė, kad transporto priemonių srautas buvo nepertraukiamas, šeimos krovė savo daiktus ant automobilių ir tik kelioms sekundėms sustodavo paskutiniame Azerbaidžano kontrolės punkte prieš įvažiuodamos į Armėniją per Lačino koridorių. 

Lenkija pasienyje su Slovakija įves patikrinimus nelegaliai migracijai stabdyti

ivesLenkija pirmadienį pranešė planuojanti įvesti pasienio kontrolę transporto priemonėms, atvykstančioms iš Slovakijos, siekdama kovoti su neteisėta migracija šiuo maršrutu.

Prieš imigrantus nukreipta retorika jau daugelį metų yra Lenkijos valdančiosios konservatorių partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS), kuri rengiasi kitą mėnesį vyksiantiems visuotiniams rinkimams, politikos akcentas.

Singapūre evakavus tūkstančius gyventojų susprogdinta nuo karo likusi 100 kg bomba

bombaSingapūro kariuomenės specialistai antradienį susprogdino nuo Antrojo pasaulinio karo užsilikusią 100 kg bombą, rastą vienoje statybvietėje, valdžiai prieš tai evakavus tūkstančius to rajono gyventojų.

Daugiau kaip 4 tūkst. žmonių buvo evakuota iš aplinkinių namų.

Nesprogusi aviacinė bomba buvo rasta praėjusią savaitę, Singapūro šiaurės rytuose statant daugiabutį, sekmadienį pranešė policija.

Vašingtone V. Zelenskis tikisi išsklaidyti jaučiamą karo nuovargį

nuovargiUkrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis ketvirtadienį antrą kartą lankosi Vašingtone, siekdamas gauti naujos pagalbos kovai su Rusijos invazija, nors JAV įstatymų leidėjai jau, regis, ima jausti karo nuovargį.

V. Zelenskis vyks į Baltuosius rūmus derybų su prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu) ir į Pentagoną tartis dėl daugiau ginklų, įskaitant ilgesnio nuotolio raketas, kad sustiprintų Ukrainos pajėgas.

Kalnų Karabacho separatistams pasidavus, Azerbaidžanas skelbia pergalę

 pergaleAzerbaidžanas trečiadienį pareiškė, kad pirmą kartą per kelis dešimtmečius susigrąžino separatistinio Kalnų Karabacho kontrolę po to, kai armėnų separatistai sutiko sudėti ginklus po karinės operacijos, per kurią, jų teigimu, žuvo 200 žmonių.

Neįtikėtinai greitas separatistų pasipriešinimo numalšinimas yra didelė Azerbaidžano prezidento Ilhamo Alijevo (Ilchamo Alijevo) pergalė siekiant, kad Baku vėl kontroliuotų regioną, kuriame gyventojų daugumą sudaro armėnai.

Penki Irano išlaisvinti amerikiečiai atvyko į JAV

islaisPenki amerikiečiai, kuriuos Iranas išlaisvino per itin svarbų apsikeitimą kaliniais, antradienį grįžo į Jungtines Valstijas ir susitiko su artimaisiais.

Lėktuvas su išlaisvintais asmenimis atskrido į karinį aerodromą Fort Belvuare į pietvakarius nuo Vašingtono.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode