STT dėl piktnaudžiavimo pareiškė įtarimus dar keturiems tarybų nariams

nariamsĮtarimai dėl piktnaudžiavimo ir sukčiavimo pareikšti dviem buvusiems Vilniaus miesto ir Mažeikių rajono tarybų nariams, taip pat dviem Šilutės ir Lazdijų rajonų tarybų nariams, pranešė Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Kaip nurodė STT, įtarimai dėl piktnaudžiavimo ir sukčiavimo pareikšti buvusiam Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nariui Sergejui Popovui, tuometinei Mažeikių rajono savivaldybės tarybos narei Genoveitai Gricienei, Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariui Edgarui Padimanskui, o dėl turto pasisavinimo, piktnaudžiavimo bei dokumentų suklastojimo ir disponavimo suklastotais dokumentais – Lazdijų rajono savivaldybės tarybos nariui Arūnui Vaišnorui.

Tyrimo duomenimis, S. Popovas, kaip tuometinis tarybos narys turėjo teisę gauti išmoką biuro patalpų nuomos išlaidoms apmokėti, tačiau buvo sudaręs galimai fiktyvią negyvenamųjų patalpų nuomos sutartį biurui, kur tarybos nario veiklos nevykdė, ir, siekdamas asmeninės naudos, Vilniaus miesto savivaldybės administracijai pateikdavo sąskaitas-faktūras.

Šitaip S. Popovas, įtariama, piktnaudžiavo tarnyba ir galimai apgaule įgijo 7,4 tūkst. eurų.

Kito ikiteisminio tyrimo duomenimis, galiojant griežtoms karantino režimo sąlygoms bei viešojo ir privataus sektoriaus veiklos ribojimams, G. Gricienė siekdama sau turtinės naudos ir pasinaudodama tarybos narės padėtimi, savivaldybės administracijai pateikė tikrovės neatitinkančius dokumentus už įsigytą kurą ir automobilio remonto paslaugas, kurios nebuvo susijusios su tarybos narės veiklos vykdymu.

Administracijai ji taip pat pateikė galimai kitiems asmenims išduotus pirminės apskaitos dokumentus už kurą. Įtariama, kad šiais būdais galėjo būti pasisavinta daugiau nei 4,2 tūkst. eurų.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys E. Padimanskas, įtariama, siekdamas gauti kompensacijas už patirtas išlaidas, administracijai galimai pateikė sąskaitas, kurios buvo skirtos apmokėti ne jo, kaip tarybos nario, veiklai naudojamam automobilio remontui apmokėti.

Tokiu būdu jis galimai neteisėtai įgijo daugiau nei 3,1 tūkst. eurų.

Dar vieno ikiteisminio tyrimo duomenimis, Lazdijų rajono savivaldybės tarybos narys Arūnas Vaišnoras, sistemingai klastodamas tikrus dokumentus dėl neva patirtų kuro išlaidų, įtariama, galimai neteisėtai įgijo daugiau nei 4,5 tūkst. eurų.

STT skelbia šiuo metu atliekanti ikiteisminius tyrimus dėl 24 savivaldybių tarybos narių išmokų: Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės, Zarasų rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų savivaldybėse.

Ikiteisminiai tyrimai atliekami siekiant patikslinti ir įvertinti, ar nebuvo piktnaudžiaujama tarybos nariams naudojant išmokas su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti.

Tyrimai pradėti atsižvelgiant į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją ir gaunamus pranešimus dėl įtariamo savivaldybių lėšų neskaidraus, nepagrįsto naudojimo ir atskaitomybės trūkumo.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode