Pareikšti nauji įtarimai dėl neteisėtai pasisavintų savivaldybės lėšų

stt4756Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) toliau atlieka ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti. Įtarimai pareikšti Šiaulių miesto savivaldybės tarybos nariui Sauliui Stasiūnui ir Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nariui Laurynui Jonauskui.

Šiaulių apygardos prokuratūros prokurorų kontroliuojamus ikiteisminius tyrimus dėl savivaldybių tarybų narių galimo piktnaudžiavimo 2019-2023 m. kadencijos laikotarpiu, atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba. 

Vieno iš šių ikiteisminių tyrimų duomenimis, galiojant griežtoms karantino režimo sąlygoms bei viešojo ir privataus sektoriaus veiklos ribojimams, S. Stasiūnas, siekdamas pagrįsti avansu gautas išmokas, Šiaulių miesto savivaldybės administracijai teikė avanso apyskaitas bei kuro įsigijimo kvitus, kurie, kaip įtariama, nebuvo susiję su S. Stasiūno, kaip tarybos nario, veiklos išlaidomis. S. Stasiūnui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo ir daugiau nei 800 eurų vertės svetimo turto pasisavinimo.

Kito tyrimo duomenimis, L. Jonauskas, eidamas Mažeikių rajono savivaldybės tarybos nario pareigas, savivaldybės administracijai teikė galimai tikrovės neatitinkančius pirminius apskaitos dokumentus už įsigytą kurą, transporto priemonės plovimo, valymo paslaugas bei prekes. Manoma, kad tokiu būdu Mažeikių rajono savivaldybė patyrė turtinę 3200 eurų žalą. L. Jonauskui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo ir sukčiavimo.

Šiuo metu STT atlieka prokurorų kontroliuojamus ir organizuojamus ikiteisminius tyrimus dėl 23 savivaldybių tarybos narių išmokų: Vilniaus, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Alytaus, Utenos, Ukmergės, Kretingos, Ignalinos, Mažeikių, Šilutės, Jonavos, Lazdijų, Pasvalio, Prienų, Telšių, Radviliškio, Joniškio, Tauragės rajonų ir Birštono, Marijampolės, Neringos, Pagėgių, Druskininkų savivaldybėse.

Ikiteisminiai tyrimai atliekami siekiant patikslinti ir įvertinti, ar nebuvo piktnaudžiaujama tarybos nariams skiriant išmokas su jų, kaip tarybos narių, veikla susijusioms išlaidoms apmokėti. Ikiteisminiai tyrimai pradėti atsižvelgiant į viešojoje erdvėje skelbiamą informaciją ir gaunamus pranešimus dėl įtariamo savivaldybių lėšų neskaidraus, nepagrįsto naudojimo ir atskaitomybės trūkumo bei skaidrumo stokos savivaldoje regimybės.

Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.

STT nuotr.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode