Įtariamieji L. Volkovo užpuolimu apskundė Europos arešto orderį, laukia teismo

policija51Dviem Rusijos opozicionieriaus Leonido Volkovo užpuolimu įtariamiems lenkams apskundus jų perdavimą Lietuvai, asmenys turės būti išklausyti teisme, jų ekstradicijos data lieka neaiški.

Apie tai BNS ketvirtadienį pranešė Varšuvos-Prahos apygardos prokuratūros Varšuvoje atstovas Norbertas Wolinskis (Norbertas Volinskis).

„Galutinio, galiojančio Lenkijos teismo sprendimo perkelti bėglius į Lietuvą nėra. Todėl neįmanoma nurodyti šių asmenų perdavimo datos“, – nurodė jis.

Pasak N. Wolinskio, asmenys nesutiko būti perduoti Lietuvai, jų skundus turės įvertinti teismas.

„Bylos dėl dviejų bėglių (išdavimo – BNS) šiuo metu laukia teismo. Sprendimai dėl minėtų asmenų perkėlimo buvo užginčyti. Jie vis dar suimti. Klausymai dėl skundų dar nenumatyti“, – teigė prokuratūros atstovas.

Jis nurodė Varšuvos-Prahos apygardos prokuratūrą išnagrinėjus tik du Lietuvos Europos arešto orderius dėl dviejų Lenkijos piliečių. Dėl išpuolio užsakymu įtariamo Baltarusijos piliečio N. Wolinskis nukreipė į Nacionalinę prokuratūrą.

Iš jos informacijos dėl trečio asmens išdavimo BNS kol kas negavo.

Generalinė prokuratūra gegužės pradžioje nurodė, kad Lenkijoje sulaikytus du vyrus, įtariamus L. Volkovo užpuolimu, į Lietuvą pargabenti planuojama iki gegužės vidurio.

L. Volkovo užpuolimu įtariami Lenkijos piliečiai sulaikyti balandžio 3 dieną Varšuvoje. Šio miesto apygardos teismas balandžio antroje pusėje nusprendė Lietuvai išduoti įtariamuosius su sąlyga, kad asmenis nuteisus įkalinimo bausme, suimtieji ją atliktų Lenkijoje.

Apie sulaikytus du L. Volkovo užpuolikus pirmasis balandžio 19-ąją pranešė prezidentas Gitanas Nausėda, tą pačią dieną Lenkijos premjeras Donaldas Tuskas savo „X“ paskyroje informavo apie dar vieną sulaikytąjį – įtariamą šio nusikaltimo užsakovą baltarusį.

Pagal Europos Komisijos išaiškinimą, jeigu suimtasis sutinka būti išduotas, jį išduodančioji valstybė sprendimą dėl Europos arešto orderio vykdymo turi priimti per 10 dienų nuo asmens suėmimo.

Kitu atveju, sprendimas turi būti priimtas per 60 dienų. Suimtajam nesutikus būti išduotam, jis turi teisę būti išklausytas išduodančiosios šalies teisme pagal tos šalies įstatymus.

Priėmus galutinį sprendimą dėl Europos arešto orderio vykdymo, suimtasis abiejų valstybių sutarimu turi būti išduotas kaip įmanoma greičiau, bet ne vėliau kaip per 10 dienų.

Išimtiniais atvejais, kai orderio negalima įvykdyti per minėtus terminus, jie gali būti pratęsiami dar 30 dienų.

Kalėjime šių metų pradžioje mirusio Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno bendražygis L. Volkovas buvo užpultas kovo 12-osios vakare Vilniuje automobilyje netoli savo namų.

Užpuolikas išdaužė automobilio langą, papurškė ašarinių dujų ir pradėjo L. Volkovą daužyti mėsos muštuku. Jam buvo sulaužyta ranka, sumušta koja.

Budas.lt nuotr.

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode