Politinė partija „Tvarka ir teisingumas“ bei 5 asmenys pripažinti kaltais dėl korupcinių nusikaltimų

Panevėžio apygardos teismas pripažino kaltais dėl prekybos poveikiu bei kitų korupcinių nusikaltimų politinę partiją „Tvarka ir teisingumas“ bei penkis fizinius asmenis. Partijai teismas skyrė 112 tūkst. eurų baudą ir konfiskavo daugiau kaip 279 tūkst. eurų. partijos turto.Įvertinęs Specialiųjų tyrimų tarnybos Vilniaus valdybos (dabartinės Centrinė tyrimų valdybos) ikiteisminio tyrimo metu surinktus duomenis, teismas pripažino, kad vadovaujančias pareigas partijoje „Tvarka ir teisingumas“ ėjęs asmuo yra kaltas dėl prekybos poveikiu, apgaulingo apskaitos tvarkymo bei turto iššvaistymo, dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu. Jam teismas skyrė 4 metų laisvės atėmimo bausmę ir jos vykdymą atidėjo 2 metams.

Du fiziniai asmenys pripažinti kaltais dėl prekybos poveikiu, turto iššvaistymo, dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu bei apgaulingo apskaitos tvarkymo, dar du kaltinamieji – dėl turto iššvaistymo, dokumento suklastojimo ir disponavimo suklastotu dokumentu bei apgaulingo apskaitos tvarkymo. Jiems skirtos nuo 2 metų iki 4 laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymą atidedant. Taip pat visi lygtinai nuteisti asmenys turės sumokėti po 753 Eur įmokas į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą. Vienas asmuo išteisintas teismui nenustačius, kad jis būtų padaręs veikų, turinčių nusikalstamos veikos požymių.

Politinė partija „Tvarka ir teisingumas“ pripažinta kalta dėl to, kad veikdama per savo atstovą pažadėjo ir susitarė su dviem asmenimis priimti iš jų kyšį, o už tai pažadėjo paveikti Vidaus reikalų ministerijos tarnautojus, kad jie nurodytoms įmonėms padėtų laimėti Turto valdymo ir ūkio departamento prie Vidaus reikalų ministerijos ir vienos valstybinės įmonės viešuosius pirkimus. Šių privačių asmenų nurodymais pagal suklastotus dokumentus pervedus lėšas į kito asmens vadovaujamų įmonių sąskaitas, apmokėtos partijos viešinimo paslaugos. Tokiu būdu partijos naudai ir interesais iš viso priimtas 519 839 litų (150 555 eurų) vertės kyšis.

Politinė partija „Tvarka ir teisingumas“ taip pat pripažinta kalta, kad veikdama per savo atstovą sukurstė vieną iš kaltinamųjų panaudoti žinomai netikrus dokumentus ir pervesti lėšas į kito asmens vadovaujamos bendrovės sąskaitą tikslu apmokėti už partijai suteiktas viešinimo paslaugas, ir taip iššvaistyti bendrovės didelės – iš viso 484 000 litų (140 176 eurų) vertės turtą.

Šis ikiteisminis tyrimas buvo baigtas ir perduotas teisminiam nagrinėjimui 2018 m. spalio 25 d. Perduodama baudžiamoji byla sudarė 166 tomus arba daugiau nei 30 tūkstančių dokumentų. Valstybinį kaltinimą šiame pirmos instancijos teismo procese palaikė Generalinės prokuratūros ir Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai, ikiteisminį tyrimą atliko – STT Vilniaus valdyba (dabartinė Centrinė tyrimų valdyba).

Nuosprendis nėra įsiteisėjęs ir per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas.

 

STT nuotr.


Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode