Uždegta žalia šviesa vieningai Greitosios pagalbos tarnybai, kurios būstinė įsikurs Kaune

bustineTrečiadienį, gruodžio 21 d., Vyriausybė pritarė greitosios medicinos pagalbos (GMP) centralizavimui. Iki šiol veikusių ir savivaldybėms priklaususių atskirų GMP įstaigų turtinės ir neturtinės teisės ir pareigos perimamos valstybės nuosavybėn ir duodamas pritarimas šias viešąsias įstaigas reorganizuoti į vieną Greitosios medicinos pagalbos tarnybą. Nauja viešoji įstaiga oficialiai organizuos GMP paslaugų teikimą visoje šalyje nuo 2023 m. liepos 1 dienos, jos centrinė būstinė bus Kaune.

„Per gana trumpą laiką padarytas didelis darbas, pertvarkant vieną svarbiausių sveikatos apsaugos sistemos dalių. Įgyvendintas svarbiausias etapas, apjungiant 49 atskiras greitosios medicinos stotis. Dabar laukia kiti žingsniai, kad kitų metų liepą turėtume darniai veikiančią, modernią Greitosios medicinos pagalbos tarnybą, kuri laiku ir kokybiškai reaguotų į gyventojų poreikius. Kitąmet planuojamas tarnybos struktūros išsigryninimas, organizaciniai darbai, vieningos informacinės sistemos diegimas“, – sako sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Pagal nutarimą, naujoji Tarnybos būstinė įsikurs Kaune. Tai lėmė keletas kriterijų. Pirmiausia, Kauno miesto GMP stotis dėl galimų išorinių grėsmių yra geografiškai palankioje vietoje – Lietuvos centre. Antra, stotyje naudojama pažangiausia įranga ir technologijos. Vertinama ir turima patirtis valdant ekstremaliąją situaciją pandemijos metu ir teikiant nacionalinio lygmens paslaugas. Be to, Kauno miesto GMP stotis šiuo metu yra didžiausia darbuotojų skaičiumi bei viena iš didžiausių aptarnaujama teritorija GMP paslaugas teikiančia įstaiga Lietuvoje, tad vykdyti reorganizaciją, prijungiant kitas įstaigas yra paprastesnė, aiškesnė ir darbuotojų interesus labiau apsauganti procedūra.

GMP centralizacija vykdoma, remiantis Viešųjų įstaigų įstatymo tvarka ir laikantis visų privalomų teisės aktų, ypač – Darbo kodekso nuostatomis. Numatoma visiems sveikatos paslaugas teikiantiems darbuotojams pasiūlyti darbą naujoje, nuo liepos 1 d., veiksiančioje GMP tarnybos struktūroje.

Primename, kad 2022 m. gegužės mėnesį Seimas priėmė Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo bei Sveikatos sistemos įstatymo pataisas dėl GMP reformos, kuriomis remiantis įgyvendinama GMP reforma.

Vykdant šią reformą iki kitų metų liepos mėnesio vietoje iki šiol atskirų ir savarankiškai dirbančių juridinių vienetų bus sukurta darniai visoje šalyje veiksianti GMP tarnyba su penkiais padaliniais Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio regionuose. Šiuo metu Lietuvoje veikia 16 GMP paslaugas teikiančių viešųjų įstaigų, kurių savininkų (dalininkų) teises ir pareigas šiuo metu įgyvendina savivaldybių tarybos, 30 gydymo įstaigų, kuriose GMP paslaugas teikia struktūriniai padaliniai ir 2 privačios GMP paslaugas teikiančios įmonės.

Sujungus skirtingus greitosios pagalbos teikėjus į vieną organizaciją, bus optimizuotos administravimo ir valdymo išlaidos, kad daugiau lėšų būtų skiriama GMP brigadoms, šiuolaikiškai įrangai ir infrastruktūrai. Brigadų darbuotojams bus suvienodintas darbo užmokestis ir galimybės kelti kvalifikaciją.

SAM nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode