Katarakta – akių liga, progresuojanti iki aklumo

Katarakta gali užklupti bet kurį iš mūsų, tačiau dažniausiai ši liga išsivysto vyresnio amžiaus žmonėms dėl senatvinių akies lęšiuko pokyčių. Kokie kataraktos simptomai, kada reiktų kreiptis į gydytoją, kokie kataraktos gydymo metodai?

Kataraktaakių liga, išsivystanti dėl lęšiuko skaidrumo sumažėjimo, drumsčių formavimosi. Tai viena iš ypač sparčiai plintančių akių ligų, kuri dažniausiai užklumpa vyresnio amžiaus žmones.

Kataraktos simptomai

Katarakta pirminėse stadijose pasireiškia susilpnėjusiu regėjimu. Žmogus mato neryškiai – tarsi pro nešvarų stiklą, vaizdai atrodo susilieję, drumzlini, išsikraipo spalvos, dingsta kontrastinis matymas. Kad ir kokius akinius užsidėtų – matymas nepagerėja. Kartais daiktai dvigubinasi ar būna matomi gelsvame fone. Ligai progresuojant rūkas akyse didėja, darosi sunku skaityti, vairuoti automobilį, atsiranda trukdžiai norint užsiimti įprasta veikla. Lęšiuko drumstims pradėjus trukdyti pilnaverčiam gyvenimui, darbinei veiklai – reikėtų nedelsti ir kreiptis į specialistą.

Gydymo metodai: trumpa ir saugi operacija

Vienintelis kataraktos gydymo būdas – operacija: sudrumstėjusį lęšiuką pakeičiant dirbtiniu. Vaistų kataraktai gydyti nėra. Naudojant šiuolaikišką mikrochirurginę įrangą – fakoemulsifikatorių – akyje pro 2–3 mm dydžio pjūvį išsiurbiamas sudrumstėjęs lęšiukas ir vietoj jo implantuojamas dirbtinis. Daugeliu atvejų kataraktos operacijos atliekamos taikant vietinį nuskausminimą, netaikant bendrosios anestezijos. Todėl operacijos metu žmogus išlieka sąmoningas, tačiau visiškai nejaučia skausmo. Kataraktos operacija yra neskausminga procedūra, dažniausiai trunka apie 30 minučių, po operacijos nereikalingas stacionarus gydymas, pacientai gali vykti namo.

Svarbu nedelsti

Pastebėjus pirmuosius ligos požymius reikėtų ilgai nedelsti ir pasikonsultuoti su gydytoju. Dažnai žmonės, sužinoję apie ligą, mano, kad operaciją galima atidėti vėlesniam laikui, tačiau tai yra klaidingas mąstymas. Kataraktos operacija ir gydymas yra daug sėkmingesnis ligos pradinėje stadijoje, kol nėra labai ryškių pakitimų. Per ilgai laukiant liga progresuoja ir išsivysto vadinamoji perbrendusi katarakta, kuri gali nulemti antrinės glaukomos ar akies skausmų pasireiškimą. Tokiais atvejais kataraktos operacija būna techniškai sudėtinga, padidėja pooperacinių komplikacijų rizika, regėjimas atsistato per ilgesnį laikotarpį. Jeigu dėl antrinės glaukomos žūsta nervas – regėjimo susigrąžinti nebeįmanoma.

Operuoja gydytojai profesionalai.

„Akių chirurgijos centre“ operacijos atliekamos pasitelkiant profesionalių gydytojų patirtį bei šiuolaikines technologijas. Operacijas atlieka ilgametę darbo patirtį sukaupę gydytojai – puikūs savo srities specialistai, atlikę ne vieną ypač sudėtingą akių operaciją. „Akių chirurgijos centre“ naudojama moderni diagnostinė ir operacinė įranga užtikrina pažangius gydymo metodus. Kataraktos operacijos atliekamos fakoemulsifikacijos būdu.

„Akių chirurgijos centre“ taip pat atliekamos plastinės chirurgijos operacijos – nusileidusio voko plastika, antakių pakėlimas, vokų įvirtimo ir išvirtimo plastika, ašarų taškelių plastika ir kitos paslaugos. Kvalifikuoti „Akių chirurgijos centro“ gydytojai oftalmologai, po konsultacijos Jums parinks tinkamiausią chirurginio gydymo būdą, prieš tai profesionaliai įvertinę esamą situaciją, rizikos faktorius.

Šiuolaikinė mikrochirurginė įranga, kokybiškos priemonės, profesionali patyrusių gydytojų specialistų komanda padės pasiekti puikių rezultatų.

Laukiame Jūsų „Akių chirurgijos centre“, Savanorių pr. 66, Kaunas. Registracija telefonu (8 37) 750 805. www.akiuchirurgija.lt

22-141

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode