Medikė: nedarbingumo lapelių išdavimas COVID-19 pacientams užima beveik pusę darbo laiko

nedarbingNedarbingumo lapelių išdavimas COVID-19 pacientams užima beveik pusę šeimos gydytojų darbo laiko, nors tai socialinė funkcija, sako Šeimos gydytojų profesinės sąjungos pirmininkė Toma Kundrotė.

„(COVID-19 pacientai užima) turbūt netoli pusę darbo laiko, beprotiškai daug užima laiko. Pernai, kai dar neturėjom vakcinų ir buvo griežtesni reikalavimai, izoliacijos laikotarpis buvo ilgesnis, irgi turėjom labai sudėtingas situacijas, dabar esam pripratę prie krūvų, nebeatrodo taip baisu, bet kai paskaičiuoji skaičiais, 30–50 proc. pacientų per dieną yra COVID-19 pacientai“, – pirmadienį LRT sakė T. Kundrotė.

Anot jos, sudėtingiausia šeimos gydytojams yra pirmadienis ir penktadienis, vadinamosios nedarbingumo dienos.

„Būna ir po 30 nedarbingumų per dieną išduoti, mes nekalbam apie kitus lėtinius pacientu, kuriems nereikia nedarbingumo, nekalbam apie vaikus, profilaktines apžiūras, mes kalbam tik apie nedarbingumo išdavinėjimą, 30 pacientų per dieną, kai tokių krūvių iš viso neturėtų būti gydytojo darbe, nes tai techniniai dalykai, socialinė funkcija, žmogui išduoti nedarbingumą, kuris jaučiasi gerai, yra sveikas namuose, tik turi COVID-19 teigiamą rezultatą ir lengvą slogą“, – kalbėjo Šeimos gydytojų profesinės sąjungos vadovė.

Vilniaus Antakalnio poliklinikos direktorius Evaldas Navickas pritarė, kad medikams tenka didelė administracinio darbo našta. „Teisingai jūs pastebėjote, (gydytojai tampa) administratoriai, nes to tiesioginio darbo yra pusė. Mūsų atveju gal mažiau, vienas trečdalis sudaro kovidiniai pacientai ir jų nedarbingumo pratęsimai, ir kita dalis – planiniai apsilankymai“, – kalbėjo E. Navickas.

Jis teigė, jog poliklinikų vadovai neturi jokių priemonių, kaip palengvinti gydytojams biurokratinį darbą ir tvirtino, jog pagalbos iš Sveikatos apsaugos ministerijos šiuo klausimu nejaučiantys.

Sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė pokalbio metu teigė, kad ministerija yra palengvinusi biurokratinę naštą medikams, be kita ko, nedarbingumo lapelius saviizoliacijai išduoda Nacionalinis sveikatos centras ir pnš.

„Šeimos gydytojai ir apskritai gydytojai COVID-19 laikotarpiu dirba labai sunkiai, tikrai reikia padėkoti šeimos gydytojams, mes juos tikrai labai suprantam ir stengiamės padėti, iš tiesų dėl nedarbingumo lapelių išdavimo saviizoliacijai jau dabar veikia, kad išduoda Nacionalinis sveikatos centras, nors tiek šeimos gydytojams nukrauti tą visą darbą“, – kalbėjo D. Jankauskienė.

Nuo praėjusių metų pabaigos sparčiai augęs naujų susirgimų skaičius vasario pradžioje po truputį pradėjo mažėti. Vasario 5-ąją pasiektas naujų atvejų rekordas, kai per parą nustatyta daugiau kaip 14 tūkst. užsikrėtimų koronavirusu. Pastarosiomis dienomis būdavo nustatoma apie 6–9 tūkst. naujų COVID-19 atvejų.

SAM nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode