12proc
Karštosios linijos koordinatorė: COVID-19 testavimo kai kur reikia laukti ir 5 dienas

lauktiNuo pirmadienio išplėtus privalomą periodinį testavimą dėl COVID-19, kai kuriuose miestuose procedūros reikia laukti ir keturias ar penkias dienas, sako Karštosios linijos 1808 koordinatorė Greta Beinaravičiūtė.

„Yra didžiulė problema mobiliuosiuose punktuose, kadangi yra reikalingo testo, vadinamojo greitojo antigeno, stinga beveik visuose miestuose. Tuo pačiu noriu priminti, kad testuotis reikia kas 7 arba kas dienų. Vietų dabar stinga todėl, kad dabar visi suskubo testuotis kaip išeidami į darbą. Tad kantrybės truputį, kadangi mobiliųjų punktų pajėgumai ir žmogiški resursai yra riboti“, – LRT radijui pirmadienį sakė G. Beinaravičiūtė.

Pasak jos, didžiuosiuose miestuose testavimo reikėtų laukti daugiausiai 1-2 dienas, tačiau yra „daugybė miestų kur reikia laukti ir keturias ar penkias dienas“.

Siekiant suvaldyti delta (indiškosios) atmainos plitimą, nuo pirmadienio periodiškas testavimas privalomu tampa nepersirgusiems ir nepaskiepytiems krovinių ir keleivių vežėjams, laisvalaikio, pramogų, kultūros sričių, maitinimo įstaigų darbuotojams, kariams, viešojo administravimo subjektų darbuotojams, bei žmonėms, kurie dirbs su pastaruoju metu į Lietuvą atvykstančiais nelegaliais migrantais.

Tikrintis reikės ne dažniau kaip kas septynias ir ne rečiau kaip kas dešimt dienų, kol kas tai bus atliekama valstybės lėšomis.

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode