Rankų lenkikai iškovojo sidabrinę taurę

Vilniuje vykusiame Lietuvos rankų lenkimo sporto suaugusiųjų čempionate šiemet nugalėtojais tapo Klaipėdos miesto atstovai, iškovoję trylika aukso medalių. Mažeikiškiai dešimties komandų grupėje užėmė garbingą antrąją vietą.

Jaunimo pergalės

Mažeikių rajono sportininkų kelias į pergales nuklotas jaunimo dėka. Tai akivaizdžiai matyti pagal rezultatus – mažeikiškiai tiesiog dominuoja lengvo svorio kategorijose, o sunkesnio arba mūsų rajono atstovų išvis nėra, arba iškovoti prizinių vietų nepavyksta.

Mažeikiškiai iškovojo aukso medalius 55 kg, 60 kg, 70 kg ir 75 kg svorio kategorijose. Nugalėtojais tapo Elvinas Videikis (sv. kat. iki 60 kg), Aivaras Garalis (sv. kat. iki 70 kg) ir Linas Buivydas (sv. kat. iki 75 kg). Gintautas Mickevičius (sv. kat iki 55 kg) ir Arvydas Remutis (sv. kat iki 60 kg) iškovojo po du sidabro apdovanojimus.

Moterų grupėje iki 55 kg svorio kategorijoje du aukso medalius parsivežė Mažeikių rajono ir Lietuvos jaunimo čempionė Eglė Pociutė. Pernai jaunoji sportininkė nugalėtoja buvo tapusi kovodama tik kaire ranka.

Greta Tendzegolskytė (sv. kat. iki 50 kg) ir Deimantė Skurdelytė (sv. kat. iki 60 kg) iškovojo po du bronzos apdovanojimus.

Daugkartinis šalies čempionas, jaunųjų sportininkų treneris Egidijus Milis pripažino pasaulio čempionate penktąją vietą užėmusio vilniečio Šarūno Manarkos pranašumą ir iki 80 kg kategorijoje dešine ranka iškovojo antrąją vietą.

Veteranų amžiaus sportininkų grupėje du mažeikiškiai džiaugėsi aukso medaliais: kaire ranka (sv. kat. iki 80 kg.) nugalėtoju tapo treneris Benjaminas Milis, o dešine (sv. kat. virš 90 kg.) nugalėjo Giedrius Gudas. Abu šie sportininkai kovodami kita ranka liko antri.

Neįgaliųjų grupėje nugalėtoju tapo Marius Urbonas (sv. kat. iki 80 kg, kaire r.), o antrąja vieta džiaugėsi Virginija Kriaučiūnaitė (sv. kat. iki 60 kg).

Absoliučioje įskaitoje tarp moterų nenugalima ir toliau išlieka šilutiškė Eglė Vaitkutė, o tarp vyrų – kaunietis Darius Grigaitis. Aukščiausiąją vietą – dešimtąją – šioje kategorijoje iš mažeikiškių užėmė L. Buivydas.

Antroji vieta

Bendroje įskaitoje dešimties komandų grupėje nugalėtojais tapo 295 taškus surinkę klaipėdiečiai, kurių į čempionatą sugužėjo virš 50 sportininkų. Gerokai mažiau – dvidešimt – atvežę Mažeikiai su 225 taškais liko antri, o Radviliškis – treti (216 tšk.).

„Pernai mūsų rajonui atstovavo apie dešimt mažeikiškių ir užėmėme ketvirtąją vietą. Šiemet mūsų buvo dvigubai daugiau ir buvome antri. Aukštos vietos Lietuvos suaugusiųjų čempionate demonstruoja mūsų sportininkų aukštą meistriškumą“, – sakė jėgos sporto klubo „Mažeikių švyturys“ treneris B. Milis. Paklaustas, kas šiemet lėmė klaipėdiečių pergalę, treneris buvo lakoniškas: „Tai nėra vien klaipėdiečiai, tai kone visos šalies rinktinė. Jiems atstovavo Skuodo, Šilutės, Mažeikių ir kitų miestų aukšto meistriškumo sportininkai, kurie šiuo metu gyvena ar turi kitokių reikalų pajūrio mieste.“

Išskirtinę – paskutinę – vietą šiais metais Lietuvos rankų lenkimo sporto čempionate iškovojo daugiau nei penkiolika metų šalyje karaliavusi Šilutė. Jos garbę gynė vos keturi sportininkai.