12proc
Avižų dribsniai: ne tik arkliams, bet ir gurmanams

Turbūt daugelis esame girdėję, kad avižų dribsniai yra Anglijos karalienės ir kitų žinomų žmonių vertinamas pusryčių patiekalas. Vis dėlto daugeliui tai nėra joks patvirtinimas, kad šis produktas yra skanus. Dalis prisipažįsta: „Valgome, nes tai sveika, ir tai svarbiausia. Nebūtinai turi būti labai skanu.“ Kita vertus, natūralių produktų gerbėjams netrūksta išradingumo. Jie kuria vis naujus patiekalų su avižų dribsniais receptus, kurie vis labiau įtikina: „Sveika – nebūtinai neskanu.“

 

Avižos skirtos tik arkliams?

Kodėl gi vis dėlto daugelis žmonių įsitikinę, kad iš avižų dribsnių nepavyks pagaminti nieko skanaus, o juos galima valgyti nebent „atžagariais dantimis“ – ne dėl skanumo, o tik sveikatos sumetimais?

„Yra toks visiems žinomas posakis: „Avižos skirtos tik arkliams“. Galbūt dauguma vis dar tiki šiuo stereotipu. Manau, dauguma žmonių tiesiog nežino, ką iš jų galima būtų skanaus pasigaminti, todėl išverda – geriausiu atveju – bet kokią vadinamąją „greito paruošimo“ avižų košę ir tikisi kažkokio stebuklo“, – pastebi veganiško maisto tinklaraščio (http://www.veganpipiras.lt/) blogerė Toma Vedrickienė.

Tomos šeimos virtuvėje avižų dribsniai yra dažnai naudojamas produktas.

 Pakeičia maisto papildus

„Mėgstame šiuos dribsnius pirmiausia todėl, kad jie suteikia sotumo jausmą. Vartojame glotnučiams (tirštiems kokteiliams), košei, blynams, blyneliams gaminti, dedame į šaldikliui ruošiamus batonėlius, pridedame į sausainius, rutuliukus, pyragus, tortus, kepame iš jų net ir duoną. Iš tikro gaminu iš jų viską, išskyrus sriubas, nes mes jų tiesiog nevalgome“, – sako Toma.

  Avižų dribsniai veganiško maisto blogerei patinka, nes iš jų esą galima pagaminti bet ką. Į vienus patiekalus dedami dribsniai, į kitus – iš šių dribsnių pasigaminti miltai.

„Sumalę kavamale ar kokteiline gausite puikius miltus ir taip galite praplėsti savo kulinarinių šedevrų sąrašą. Mes juos labai vertiname, nes jie yra išskirtinai universalus produktas. Kiek domėjausi, avižų dribsniai turi kalio, fosforo, magnio, cinko, chromo, geležies, jodo. Taip pat vitaminų A, E, B1, B2, B6, P. Veganiškoje mityboje tai – svarbūs vitaminai, kuriuos organizmas įsisavina galbūt net geriau nei vartojant maisto papildus. Dažnai užtenka teisingai ir subalansuotai maitintis – nereikia jokių papildų“, – giria avižų dribsnius veganiško maisto tinklaraščio blogerė.

 Ingredientai – kokybė ir meilė

Toma atskleidžia ir dar dvi svarbias patiekalų iš avižų dribsnių paslaptis. Jos šeima stengiasi rinktis tik kokybiškus avižų dribsnius. Atkreipia dėmesį į tai, kad jie būtų be priedų, natūralūs, malonaus kvapo: „Tai patikrinti galima tik gaminant ir ragaujant. Todėl derėtų pagalvoti, ar verta pirkti pačius pigiausius, ar visgi geriau rinktis aukštesnėje parduotuvės lentynoje padėtus dribsnius. Mūsų rekomendacija – rinktis tik kokybiškus, nes su jais maisto gaminimas bus vienas malonumas, o ir skoniu būsite patenkinti, – sako Toma ir priduria, kad avižų dribsniai skanūs būna tik tada, kai patiekalus su jais gamini su meile.

„Pastaruoju metu jaučiame augantį natūralių avižų dribsnių be jokių priedų poreikį, be to, vartotojai vis dažniau ieško ir ekologinių avižų dribsnių. O juk dar vos prieš keletą metų tai buvo laikoma vien tik sveikuolišku produktu, kurio reikėtų ieškoti vien tik specializuotose maisto prekių parduotuvėse. Mūsų natūralūs ir ekologiški avižų dribsniai orientuoti į masinį vartotoją, kuris labai nesunkiai ras įvairiausių patiekalų su avižų dribsniais receptų. Skaitant įvairius maisto blogus, matome ir džiaugiamės: mūsų vartotojų kūrybiškumas yra beribis“, – sako vieno didžiausių grūdų perdirbėjų Baltijos šalyse „Dobeles dzirnavnieks“ pardavimų direktorius Lietuvai Romanas Stanislovaitis.

Vedrickienė sako atradusi ir labai paprastą, bet itin puikų veganišką desertą su avižų dribsniais, kuriam prireiks vos trijų produktų. „Tai labai gardūs sausainiai!” – sako Toma.

 „Vegan Pipiras“ siūlo pasigaminti sausainius su avižų dribsniais

Jums reikės:

3 bananų (gerai prinokusių, žievelė su kuo daugiau juodų taškiukų)

1,5 puodelio visų grūdo dalių avižų dribsnių (Toma rekomenduoja naudoti ekologiškus – nenusivilsite)

1,5 puodelio kokoso drožlių

Sausainių gaminimo receptas čia: https://dobelelietuva.wordpress.com/2017/05/15/vegan-pipiras-siulo-pasigaminti-sausainius-su-avizu-dribsniais/

 Greta JURGUTYTĖ

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode