Sprogimas

Krizės: 60 proc. besikreipiančių pagalbos – moterys, dažniausios problemos – dėl santykių

 

Krizių būna įvairių, tačiau dažniausiai žmonės kreipiasi dėl santykių, sunkumų bendraujant su aplinkiniais ar skyrybų, LRT RADIJUI sako Krizių įveikimo centro vadovė Simona Glodenienė. Anot jos, penkių pastarųjų metų statistika rodo, kad 60 proc. besikreipiančių pagalbos – moterys, o dalis lankytojų užsiima tęstine pagalba.

Į Krizių įveikimo centrą kreipiasi įvairių nesėkmių ištikti žmonės, tačiau dažniausiai krizės susijusios su santykiais, sako Simona Glodenienė. Pasak jos, žmonės susiduria su sunkumais bendraudami su artimaisiais, kolegomis ar vadovais: „Kita krizių grupė – emocijų sutrikimai, psichikos sutrikimai, nerimas, netektys. Būna labai įvairių situacijų, kartais patys susiduriame su visiškai netikėtomis.“

Paklausta, kokio amžiaus žmonės kreipiasi dėl krizių, S. Glodenienė tvirtina, kad ateina net vaikai, lydimi tėvų. „Priimame įvairaus amžiaus žmones, tačiau vaikus kreipiame į kitus centrus, kurie specializuojasi būtent darbe su vaikais. Mes dažniau dirbame su asmenimis nuo paauglystės iki senatvės“, – teigia pašnekovė.

Kalbėdama apie tai, kaip Krizių įveikimo centras keitėsi per dešimt gyvavimo metų, centro vadovė sako, kad iš pradžių dirbo vos keli specialistai: „Pats Krizių įveikimo centras prasidėjo nuo projekto Jaunimo psichologinės paramos centre, tik 2014 m. tapome atskira įstaiga ir išaugome iki 32 specialistų. Šiuo metu tiek darbuotojų mums pakanka.“

Krizių įveikimo centras statistikos apie tai, kiek per dešimtmetį buvo besikreipusiųjų pagalbos, neturi, tvirtina S. Glodenienė, bet pastarųjų penkerių metų duomenys aiškūs. „Į mūsų centrą kreipėsi daugiau nei pusantro tūkstančio žmonių. Tai skaičius, rodantis pirmą kartą ateinančius, tačiau dalis žmonių tęsia pagalbą ir vis grįžta. 60 proc. besikreipiančiųjų – moterys, 40 proc. – vyrai“, – aiškina pašnekovė.

Kalbėdama apie krizes, centro vadovė sako, kad vienas geriausių to pavydžių – skyrybos: „Tai tikrai sukrečiantis įvykis gyvenime. Pati krizė apibūdinama kaip situacija, kuri žmogui – visiškai nauja, kai jis nežino, kaip su ja tvarkytis, o turimi įveikimo būdai neveikia. Atėję į mūsų centrą ir sulaukę pagalbos žmonės labiau pasitiki savimi, yra ramesni dėl to, kas su jais vyksta, supranta, kad krizė – natūrali gyvenimo dalis ir tai patiria kiekvienas.“

Parengė Virginija Sližauskaitė.

Lrt.lt

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode