Manekenės žūties byloje nuteisti R. Pinikas ir A. Miltenis atvežti į Šiaulių kalėjimą

kalejimaManekenės Dovilės Didžiūnaitytės žūties byloje kalėti nuteisti Ričardas Pinikas ir Aivaras Miltenis ketvirtadienio rytą patys atvyko į Klaipėdos policiją, po to buvo nuvežti į Šiaulių kalėjimą.

Vėliau bus sprendžiama, kur vyrai atliks pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę.

Sprendimą dėl perkėlimo per 10 darbo dienų priims kalėjimo viršininkas.

Lietuvos kalėjimų tarnyba BNS nurodė, kad konkrečią bausmės vietą, kur nuteistasis turės atlikti laisvės atėmimo bausmę, parenka laisvės atėmimo vietų įstaiga. Tai daroma atsižvelgus į nuteistojo keliamą pavojų, visuomenės saugumą, padarytos nusikalstamos veikos pavojingumą ir pobūdį, į nuteistojo sveikatą, psichologines savybes, amžių, darbingumą, turimą specialybę.

Pasak tarnybos, jei yra galimybė, atsižvelgiama ir į nuteistojo nepilnamečio vaiko ar vaikų interesus, jo ir artimųjų nuolatinę gyvenamąją vietą.

„Į parinktą konkrečią bausmės atlikimo vietą, jei ji nesutampa su nuteistojo laikymo vieta, nuteistasis konvojuojamas per dešimt darbo dienų nuo nuosprendžio, kuriuo jam paskirta laisvės atėmimo bausmė, įsiteisėjimo dienos, o šio straipsnio 1 dalyje nurodytu atveju – nuo nuteistojo atvykimo į bausmės atlikimo vietą dienos“, – rašoma Lietuvos kalėjimų tarnybos atsakyme BNS. 

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) pirmadienį nesustabdė laisvės atėmimo  nuteistajam R. Pinikui.

Teisėjų atrankos kolegija atmetė nuteistojo gynėjo prašymą sustabdyti nuosprendžio vykdymą, iki byla bus išspręsta kasacinės instancijos teismo posėdyje.

Tuo metu R. Piniko gynėjo kasacinis skundas priimtas ir bus nagrinėjamas LAT.

Skundu prašoma pakeisti Klaipėdos apylinkės teismo ir Klaipėdos apygardos teismo nuosprendžius, perkvalifikuojant nusikalstamą veiką ir paskiriant su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę.

Vasario 1 dieną Klaipėdos apygardos teismas atmetė nuteistųjų manekenės D. Didžiūnaitytės žūties byloje apeliacinius skundus ir paliko jiems galioti laisvės atėmimo bausmes.

2022 metų spalio pabaigoje Klaipėdos apylinkės teismas gydytoją Aivarą Miltenį pripažino kaltu dėl išžaginimo, o R. Piniką – dėl disponavimo narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis. 

Po apygardos teismo verdikto nuosprendis įsiteisėjo.

A. Miltenis prašė teismo jį išteisinti dėl išžaginimo, o R. Pinikas – perkvalifikuoti jam inkriminuojamą nusikalstamą veiką iš neteisėto disponavimo narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti į neteisėtą disponavimą kvaišalais be tikslo juos platinti.

D. Didžiūnaitytės šeimai pirmos instancijos teismo sprendimu priteista po 3 tūkst. eurų bylinėjimosi išlaidų. Civilinis ieškinys, kuriuo žuvusiosios šeima prašė 200 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti, paliktas nenagrinėtas.

Modeliu dirbusi D. Didžiūnaitytė žuvo 2017 metų lapkritį Klaipėdoje, iškritusi iš viešbučio 14 aukšto. Jos kūne aptikta narkotinių medžiagų. 

BNS nuotrauka

Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode